KategorieWeb Developer

[Narzędzia] Skąd brać obrazki przy prototypowniu aplikacji ?

Tworząc prototypy aplikacji zawsze napotyka się na problem wprowadzenia przykładowych treści. W przypadku tekstów chyba wszyscy spotkali się ze sławnym „Lorem ipsum”, jednak co w przypadku obrazków ? Otóż i na tym polu znalazły się narzędzia, które dostarczą nam przykładowe obrazki.

lorempixel

Narzędzie to zwraca nam prawdziwe zdjęcie ze swojej bazy. Dla zwracanych zdjęć możemy określić wymiary, kategorię, czy zdjęcie ma być w kolorze oraz dodać własny tekst, wszystko to definiujemy w parametrach adresu URL, który ustawiamy w naszym elemencie IMG np. http://lorempixel.com/400/200/sports

Przejdź do: lorempixel

placehold

To narzędzie w odróżnieniu od lorempixel nie wykorzystuje prawdziwych zdjęć, a jedynie generuje prostokąty o określonych przez nasz wymiarach, kolorach i tekstach co może być przydatne w prototypach o bardziej surowych formach bądź losowe zdjęcia nie będą pasowały do naszego prototypu.

Przykładowy link jaki możemy podać dla obrazka o wymiarach 350×150 będzie wyglądał następująco: http://placehold.it/350×150

Przejdź do: placehold

Inne serwisy

Serwisów które udostępniają obrazki w ten sposób jest sporo i zawsze można znaleźć coś dla siebie. Poniżej kilka serwisów, które można znaleźć w internecie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.