własne typy postów
KategorieWeb DeveloperWordPress

[WordPress] Jak usunąć górny pasek narzędziowy w WordPress?

Po zalogowaniu do panelu administracyjnego WordPressa na stronie zobaczymy górny pasek narzędziowy, który pozwala na szybkie przechodzenie do niektórych opcji panelu administracyjnego. Dodatkowo niektóre wtyczki na pasku narzędziowym umieszczają swoje menu np. Yoast SEO.

Pasek narzędziowy

Sam pasek jest dość przydatny jednak wolę widzieć stronę w taki sam sposób jak użytkownik końcowy i pasek ten mi tylko przeszkadza zamiast pomagać 😉 W związku z czym na moich stronach jest on wyłączony.

Samo wyłączenie jest trywialne i sprowadza się do odznaczenia odpowiedniej opcji w ustawieniach użytkownika na którym pracujemy w WordPress-ie. Po zalogowaniu do panelu administracyjnego przechodzimy do „Użytkownicy” -> „Twój profil”.

Użytkownicy / Twój profil

Będąc w ustawieniach swojego konta odnajdujemy sekcję „Pasek narzędzi”, w której to mamy opcję „Pokazuj pasek narzędzi podczas przeglądania witryny”. Będzie ona domyślnie zaznaczona jak na obrazku poniżej.

checkbox Pokazuj pasek narzędzi podczas przeglądania witryny

Odznaczenie tej opcji spowoduje, że pasek narzędziowy powinien przestać wyświetlać się na stronie. W ten sam sposób możemy wyłączyć pasek każdemu użytkownikowi, wystarczy przejść do edycji jego konta i odznaczyć powyższą opcję. Prawda że proste?

2 przemyślenia nt. „[WordPress] Jak usunąć górny pasek narzędziowy w WordPress?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *